Sádrokartonové stěny a podhledy

Sádrokartónové stěny

Stěny a příčky systému suché výstavby jsou rychlým a efektivním řešením dispozice vnitřního prostoru.

Hlavní výhody konstrukcí suché výstavby:

 • lehkost – konstrukce snižují nároky na únosnost vodorovných konstrukcí.
 • prostorová úspora – při srovnatelných parametrech potřebují méně prostoru než klasické masivní konstrukce.
 • variabilita – možnost vytvářet i netradiční tvary (např. oblouky, niky) nebo i vestavět nábytek na míru.
 • estetičnost – konstrukce mají hladký povrch vhodný pro klasické i netradiční povrchové úpravy, a přitom umožňují splnění širokého spektra technických požadavků.

 

Sádrokartonové Podhledy

Zavěšené podhledy jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích a opravách bytových, občanských i průmyslových staveb. Konstrukce podhledů slouží zejména ke snížení světlé výšky místnosti. V meziprostoru nad podhledem je možné vést potřebné instalace nebo do něj vložit minerální izolaci pro zlepšení akustiky a tepelně-technických parametrů. Splňují jak estetické, tak i stavebně-fyzikální požadavky, které jsou na ně kladeny.

Konstukce podhledu mohou splňovat paramety:

 • Akustické – Zavěšené podhledy mohou i při své malé tloušťce přinést vynikající parametry z hlediska zvukové izolace. Zvýšené požadavky na vzduchovou neprůzvučnost vodorovných konstrukcí je možné řešit použitím podhledů ze speciálních akustických desek.
 • Akustika a design – Použitím perforovaných sádrokartonových desek na podhledu lze snadno optimalizovat vnitřní akustiku prostoru docílením vhodné doby dozvuku. Další výhodou je možnost výběru z řady různých vzorů perforace a vytvoření zamýšleného estetického efektu.
 • Do vlhka – V prostorách středně zatížených vzdušnou vlhkostí, jako jsou domácí koupelny, sušárny, kuchyně restaurací apod., jsou vhodným řešením impregnované desky. Prostory s trvale vysokou vzdušnou vlhkostí a rizikem vzniku plísní, jako jsou bazény, veřejné sprchy, průmyslové prádelny, velkokapacitní vývařovny apod., vyžadují zvláštní péči. I pro takové případy máme řešení – konstrukční prvky se zvýšenou korozní odolností a speciální desky.  Podívejte se na naše reference k oblasti.
 • Obloukové podhledy – Pomocí podhledů z flexibilních desek lze snadno splnit i odvážné a komplikované plochy či zvlněné klenby. Zaoblené hrany osvětlovacích ramp či světlíků již nejsou pro naše montéry suchých staveb problémem.
 • Protipožární – Zavěšené podhledy jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích a při opravách bytových, občanských i průmyslových staveb. Konstrukce podhledů slouží zejména ke snížení světlé výšky místnosti. V meziprostoru nad podhledem je možné vést potřebné instalace nebo do něj vložit minerální izolaci pro zlepšení akustiky a tepelně-technických parametrů. Splňují jak estetické, tak i stavebně-fyzikální požadavky, které jsou na ně kladeny.
 • Bezpečnostní – Speciální konstrukce bezpečnostních mezistropů představují řešení pro prostory, které je třeba zabezpečit proti vloupání či násilnému vniknutí. Bezpečnostní mezistropy jsou samonosné a jejich konstrukce jsou ověřeny a certifikovány autorizovanou zkušebnou.

 

Vysoké příčky

Díky technologii výrobců, jsme schopni postavit sádrokartonové stěny 10-15 metrů vysoké.

Praktické využití sádrokartonových příček je široké a zahrnuje téměř všechny oblasti pozemního stavitelství. 

Oblasti, do které se konstrukce suché výstavby dlouhou dobu příliš nepouštěly, bylo dělení prostor vysokých budovách - skladové haly, průmyslové a montážní haly, logistických centrech a hypermarketech.

Hlavní výhody konstrukce:

 • Maximální výška příčky 15 m
 • Požární odolnost 
 • Hmotnost konstrukce 
 • Vzduchová neprůzvučnost

Kontaktujte nás Proč Chřibek?

Ukázky sádrokartonových podhledů a stěn

Podívejte se na naše reference

O nás

Naším cílem je patřit ke špičce v oboru suché výstavby.

Díky vlastnímu zázemí naší společnosti a dostatečnou kapacitou vlastních pravidelně proškolených zaměstnanců jsme schopni realizovat ty nejnáročnější zakázky v co nejkratších termínech. Působíme v cele České republice a spolupracujeme s řadou významných českých developerů a generálních dodavatelů staveb.. jsme vizí budoucnosti v suché výstavbě.

,,VISION OF THE FUTURE“

o nas

autodoprava chribek

Autodoprava Chřibek

Nově nabízíme dovoz štěrku, dřeva, písku, kameniva, uhlí a kontejnerovou dopravu.

Více informací

kameni

© 2022 Chribek.cz - sádrokartonové konstrukce, podhledy Ostrava.
Všechna práva vyhrazena. // Tvorba webových stránek Ostrava